RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY

“Rysunek to nie tylko obraz, to komunikat o wyobraźni autora,
o jego wrażliwości i pewności siebie”

Wysoka zdawalność w MŁODZI ZDOLNI świadczy o jednym – dzisiaj najważniejsze jest jak się naucza. 100% osób, które rysowały systematycznie przynajmniej jeden rok, zdało egzaminy wstępne na studia dzienne.

Kierunki studiów wymagające przygotowania do egzaminów wstępnych z predyspozycji architektonicznych:
Architektura i Urbanistyka
Architektura Wnętrz
Architektura Krajobrazu
Architektura Transportu
Wzornictwo Przemysłowe
Architecture Engineering

Kurs jest pełnym i rzetelnym przygotowaniem do egzaminów wstępnych na uczelnie, jednak wymaga to dużo Twojej pracy, ćwiczeń i zaangażowania. Dlatego naszym zadaniem jest nie tylko przekazywanie wiedzy. Za cel stawiamy sobie budzenie pasji i kreatywnego myślenia. Każdego traktujemy indywidualnie – na zajęciach jest kilku prowadzących,  znajdujemy wspólny język, inspirujemy, pomagamy i nieustannie motywujemy.

Z rysunkiem architektonicznym jesteśmy związani już ponad 10 lat. Uczymy i czerpiemy z tego ogromną satysfakcję. W Śląskiej Szkole Rysunku MŁODZI ZDOLNI każdy jest rozpoznawalny i wszystkich naszych kursantów obsługujemy najlepiej jak to tylko możliwe
Większość nowo zgłaszających się na zajęcia to osoby z polecenia Jesteśmy zgraną grupą, która zawzięcie dąży do postawionego sobie celu i osiąga sukces ! Nawet po zdanym egzaminie utrzymujemy kontakt i wspólnie projektujemy, wspieramy się i pomagamy. U nas nawet słabsi otrzymują stałe wsparcie od reszty. Na efekt na zajęciach pracuje cała grupa MŁODZI ZDOLNI !

Niejednokrotnie na zajęciach pojawiają się ciekawi goście, prowadzą wykłady związane z architekturą, sztuką i designem. W zajęcia wliczamy również plenery rysunkowe, wykłady i eventy architektoniczne oraz ciekawe zajęcia manualne.

Uczymy od poziomu podstawowego i zaawansowanego. Przyjdź i porównaj nasz kurs z innymi. Przynieś swoje prace i skonsultuj się z nami, co należy robić dokładniej, a czego unikać. Dowiedz się na co naprawdę Cię stać. Nie krytykujemy innych kursów oraz zajęć. Nikogo nie poinformujemy o Twojej wizycie.

Kurs rozpoczynamy od podstawowych ćwiczeń nie wymagających żadnego przygotowania, ani doświadczenia. Zapoznamy Cię z różnymi, nietypowymi technikami i wymaganiami na egzaminy. Pokazujemy i na bieżąco wychwytujemy najczęściej popełniane błędy. Program kursu zapewnia wszechstronne przygotowanie do egzaminów na studia, nie tylko pod kątem warsztatowym, ale również i przede wszystkim zmusza kursantów do ciągłego myślenia.

W ramach kursu omawiamy wszystkie możliwe typy tematów egzaminacyjnych z zakresu: perspektywa, aksonometria, kompozycja, dominanta, akcent, światłocień, architektura historyczna i współczesna, podstawy projektowania (schematy, rzut, widok, przekrój, oznaczenia na rysunkach) konstrukcje geometryczne, studium postaci, karykatura, martwa natura, zieleń, maszyny, car design, logo i grafika, plakat, fantastyka, modelowanie, makiety, papieroplastyka i inne.

Jesteśmy architektami, którzy mają pasje od najmłodszych lat, motywacje, zdaliśmy egzaminy wstępne z bardzo wysokim wynikiem na różne uczelnie w Polsce, a obecnie mamy kontakt, współpracujemy z architektami z jednych z najlepszych na Śląsku, w Małopolsce oraz w Europie (Francja, Holandia, Czechy, Austria, Wielka Brytania) biur architektonicznych oraz z profesorami i artystami na uczelni. Rysunkiem architektonicznym posługujemy się codziennie, jako projektanci. Jesteśmy wielokrotnie nagradzani w konkursach architektonicznych w zespołach projektowych. Zapraszamy.